Mój drogi czytelniku

Właśnie dałeś się nabrać na najczęstsze oszustwo internetowe. Po co łamać hasła skoro łatwiej o nie poprosić? Po co wkradać się do komputerów i telefonów, skoro łatwiej namówić na wgranie niebezpiecznych oprogramowań?

Właśnie tą metodą, kuszenia na wygraną, na dodatkowe bonusy, na udział w loterii, po przez kliknięcie w przycisk uruchamiamy automatyczne wgrywanie oprogramowania na nasze urządzenie.

Prócz kuszenia wygraną, internetowi oszuści będą Cię chcieli zaciekawić np. dodatkowymi treściami. Żerować na twojej empatii, gdy za linkiem możesz znaleźć wizerunek zaginionego dziecka. Będą chcieli Cię przestraszyć niezapłaconym rachunkiem za prądu lub uśpić twoją czujność podkładając ci pod nos stronę, która będzie wyglądać niemal identycznie jak ta, do której na codzień logujesz się w banku.

Masz jednak niebywałe szczęście, ponieważ komuś bardzo bliskiemu zależy na Twoim bezpieczeństwie w sieci, dlatego otrzymałeś tę książkę, by być bardziej świadomym, czujnym i obeznanym w technikach internetowych oszustów.

Życzę Ci miłej lektury. Wesołych Świąt